Kraków zdjęcia z drona

 

Seria moich ujęć lotniczych zatytułowana „Z Nieba” miała swój początek w latach 2009 w Bieszczadach przy pracy nad albumem „Bieszczady z Nieba”. Pionierskie czasy, kiedy fotografia lotnicza obracała się głównie wokół samolotów i motolotni, nie było łatwo tak jak teraz. W tamtych czasach nie istniały jeszcze tak zaawansowane a zarazem bezpieczne i niezawodne drony.

Natomiast jeśli interesuje Was tematyka Krakowa, nie tylko zdjęcia to zapraszam na naszą nową stronę poświęconą fotografii lotniczej i historii Krakowa. Znajdziecie tam sporo informacji i ciekawostek historycznych o Krakowie napisanych w przystępny sposób, bez naukowego zadęcia (choć przygotowuje je zawodowy historyk). Przedstawimy Wam wraz ze zdjęciami fascynujące historie związane z fotografowanymi miejscami.

Kraków z nieba 

Portal prowadzimy wspólnie z kolegą historykiem Michałem Zajdą. Przygotowujemy dla Was także lotnicze fotografie porównawcze nawet z początku XX wieku zestawione ze współczesnym obrazem tego samego miejsca pokazanego w miarę możliwości z tej samej perspektywy. To bardzo ciekawe doświadczenie zobaczyć z detalami jak bardzo zmienił się Kraków przez ostatnie sto lat. Na portalu znajdziecie również wiele innych zdjęć; lotniczą mapę zdjęć Krakowa, Wawel w najmniejszych detalach w serii zdjęć „Wawel pod lupą” w teleobiektywie naszego najlepszego drona i wiele, wiele innych. 

 

Scroll to Top