Drony DJI ogólnie, tutaj znajdują się wszelkie przydatne linki jakie były dla mnie użyteczne, rzeczy, których często szukacie. 

Downgrade dla dronów mavic pro, spark, phantom 4, inspire, mavic 2 series. Programy do flashowania, firmware i wszystko to, co może się przydać zaawansowanym użytkownikom, którzy potrafią i nie boją się wycisnąć ze swoich dronów więcej niż zaoferowała fabryka oraz to co również odebrała w trakcie kolejnych aktualizacji softu. 

 • Zmodowana aplikacja  DJI GO 4 mod 2.0  dla dronów Mavic Pro, Spark, Phantom 4 być może też Air nie pamiętam.  Natywny tryb FCC oraz brak konieczności logowania na konto DJI do uruchomienia drona. Obecnie aplikacja jest już przestarzała. W nowym oprogramowania usuwanie NFZ oraz włączanie FCC realizuje się programowo w dronie. 
 • Najnowsze oprogramowanie DUMLdore do flashowania i downgrade firmware, Spark. Mavic Pro, Air, Insipre
 • Starsza wersja DUMLdore 2.12 do zadań specjalnych 
 • kopalnia DJI Firmvare do naszych dronów Mavic Pro, Mavic 2, Air, Spark, Inspire 1,2 itd. 
 • Rozkoduj numer seryjny drona DJI i sprawdź dokładną datę produkcji
 • Nowość. Sprawdź  kiedy dokładnie był aktywowany sprzęt DJI po numerze seryjnym https://service.dji.com/active/search
 • DJI Super-Patcher 2.0.2  niesamowicie mocne narzędzie do modyfikacji. Obecnie w fazie testów przeze mnie. 
 • starsza wersja DJI Assistant 2 – 1.1.2 wygodna do modyfikacji w trybie debug
 • SilencioRC-0.9.4.zip  – wyciszenie kontrolera RC dla Mavic Pro

Posiadasz jakieś przydatne linki informacje ? Daj znać chętnie uzupełnię wpis o dodam je tutaj. 

 

Mavic Pro 1

 

Przy pomocy narzędzia DJI Super-Patcher 2.0.2 dokonamy wszelkich modyfikacji jak zdjęcie NFZ, włączenie trybu FCC (nominalna moc nadajnika czyli wiekszy zasięg według specyfikacji dla USA), zdjęcie limitu wysokości.  Jest to narzędzie darmowe i sprawdzone miedzy innymi przeze mnie. Do jego użycia wymagana jest znajomość angielskiego oraz rekomendowana wersja firmware drona: V01.04.0300

Dodatkowo w aplikacji Drone Hacka do pobrania tutaj: drone-hack za darmo możesz edytować parametry swojego drona m.innymi:

 • sport+ – większa prędkość lotu, wzniosu, spadania w trybie sport
 • gps+ – możesz również edytować prędkość lotu, wzniosu i spadania w trybie zwykłym GPS pod swoje potrzeby
 • usuniesz komunikat ostrzegającym o silnym wietrze
 • możesz ustawić szybszy tryb RTH, dron będzie wracał znacznie szybciej ze wszelkimi tego konsekwencjami (bateria, wykrywanie przeszkód)
 • możliwość włączenia trybu ATTI zamiast sport mode, dron lata jakby nie posiadał GPS
 • większą wysokość w zawisie po stracie drona

 

Wycieszenia dźwięków kontrolera Mavic 1 (SilencioRC-0.9.4)

 

W szczególnych przypadkach kiedy zależy nam na dyskrecji warto posłużyć się oprogramowaniem  SilencioRC v0.9.4 W wersji shareware tego oprogramowania możemy wyłączyć wszystkie dźwięki oprócz startowego przy włączaniu i wyłączaniu RC. Kiedy zapłacimy autorowi oprogramowania niewielki datek możemy pozbyć się również tej melodyjki przy włączaniu. Modyfikacja ta skutkuje zupełną ciszą w trakcie RTH przede wszystkim. Jest to przydatne kiedy pilotujemy z krzaków 🙂 

Działanie:  pobierz SilencioRC-0.9.4.zip rozpakuj i uruchom. Podłącz RC do USB i sprawdź wersję swojego firmware. Następnie pobierz stąd swój firmware: DJI Firmvare i poddaj go modyfikacji przez oprogramowanie SilencioRC a następnie flashuj tak zmodyfikowanym plikiem swoje RC. Flashowania możesz dokonać za pomocą oprogramowania Drone Hack lub Dumldore link na początku artykułu.  

 

 

 

Mavic 2 (pro, zoom)

 

Na początek bardzo ważna uwaga: jeśli posiadasz firmware w wersji 01.00.0770 to w żadnym razie nie aktualizuj go na nowszy o ile chcesz modować swojego drona. Według wszelkich prawdopodobieństw każda kolejna aktualizacja wprowadzi nowe zabezpieczenia, które skutecznie uniemożliwią modowanie. 

Wiele się zmieniło ostatnimi czasy i dzięki specjalistom z Drone Hack, oraz złamaniu zabezpieczeń DJI obecnie jesteśmy wstanie usunąć w Mavic Serii 2 strefy NFZ, limit wysokości 500m oraz włączyć tryb FCC z pełną mocą nadajnikiem radia (norma USA). Jeszcze całkiem niedawno aby wykonać te modyfikacje musieliśmy posiadać drona w dość przestarzałej wersji firmware 01.00.0100, jednej z pierwszych. DJI w między czasie wydało wiele dość korzystnych poprawek w oprogramowaniu, które jak dotąd nic poważnego nie zepsuły. 

W celu dokonania modyfikacji musimy użyć oprogramowania Drone-Hack oraz wykupić licencję na naszego drona obecnie niestety w cenie 40E.  Cena poszła w górę w przeciągu ostatnich dwóch lat. Jeśli kupowałeś wcześniej licencję na swojego drona na starym firmware będzie ona działała  nadal z najnowszym oprogramowaniem. Jest przypisana na stałe do Twojego drona. 

Czy warto ? Moim zdaniem warto, nie dość, że pozbywamy się cholernych stref NFZ, dodatkowo teraz jesteśmy w stanie zdjąć limit 500m wysokości z naszego drona, co doceni każdy, kto choć raz próbował fotografować w górach. Działa również norma mocy nadajnika obowiązująca w USA. Każdy dron DJI w Europie natychmiast przełącza się na mniejszą moc, która jest dopuszczona przepisami dla starego kontynentu. W trybie FCC dysponujemy pełnym zasięgiem radia. 

Co daje jeszcze oprogramowanie Drone Hack ? Możliwość edycji parametrów dla każdego trybu lotu oraz: 

 • sport+ – większa prędkość lotu, wzniosu, spadania w trybie sport
 • gps+ – możesz również edytować prędkość lotu, wzniosu i spadania w trybie zwykłym GPS pod swoje potrzeby
 • modyfikacja limitu ostrzeżenia o silnym wietrze 
 • możliwość włączenia trybu ATTI zamiast wersji T (tripod), wtedy dron lata jakby nie miał GPS
 • możliwość zmiany i podniesienia  prędkości RTH 

 

 

DJI GO 4 

 

Wszelkie modyfikacje jak usunięć NFZ, włączenie FCC czy zdjęcie limitu wysokości wykonamy przy pomocy narzędzia DJI Super-Patcher 2.0.2 

Dodatkowo w aplikacji Drone Hack do pobrania tutaj: drone-hack za darmo możesz edytować parametry swojego konfiguracyjne drona. 

 

 

 

Przykładowe zdjęcia

 

Aplikacja Drone Hack w działaniu

 

DJI Asisstant 2 v1.1.2 w trybie debugowania:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top